بهداشت در محیط مدرسه

بهداشت در محیط مدرسه

دانلود مقاله و تحقیق در مورد بهداشت در محیط مدرسه

فایل : word فرمت : ۱۴ Bzar    تعداد صفحات : ۵

کامل و آماده و قابل ویرایش شامل بخشهای زیر :

مقدمه

اهمیت بهداشت در مدرسه و اصول بهداشتی

مولفه هایی که بر بهداشت در مدرسه تاثیر دارند عبارتند از:

عملکرد بهداشتی مسولین مدارس:

رعایت بهداشت توسط دانش آموزان:

بهداشت محیط مدرسه:

افزایش اطلاعات دانش آموزان:

انتشار برنامه آموزش بهداشت:

داشتن محیط سالم و بهداشتی:

وسایل کمک های اولیه:

مربی بهداشت:

مدیریت مدرسه:

بوفه ها و محل های توزیع مواد غذایی مدارس:

 

گزیده ای کوتاه از متن بخشهای مختلف مقاله بهداشت در محیط مدرسه

// -مدرسه نه تنها محیطی برای آموزش، رشد و تکوین شخصیت روحی و اجتماعی دانش آموزان به شمار می آید؛ بلکه به عنوان پایگاهی مهم جهت تأثیرگذاری بر خانواده و اجتماع نیز هست. رسیدگی به وضعیت بهداشتی دانش آموزان نه تنها موجب بهبود وضعیت سلامتی در سطح جامعه، بلکه منجر به کاهش عوارض مالی ناشی از بیماری های مزمن و گسترش روز افزون آن ها نیز می شود. بهداشت مدارس شامل کلیه فعالیت هایی است که به منظور تأمین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان صورت می گیرد. مولفه هایی که ……

// -توجه به بهداشت محیط مدرسه ضروری است، سرویس های بهداشتی، کلاس ها، حیاط مدرسه و غیره باید طبق برنامه ریزی خاص روزانه نظافت شوند. برای آموزش بهتر و مسولیت پذیری دانش آموزان می توان از آنها برای کارهایی که در توانشان است کمک گرفت…….

// -کودکان در مدرسه در کنار هم از اشتهای خوبی برخوردار هستند و بوفه مدرسه برای انها از جذابیت خاصی برخوردار است بنابراین کیفیت خوراکی های بوفه می تواند بهداشت غذایی دانش آموزان را کنترل نماید. استفاده از مواد خوراکی با بسته بندی و استاندارد، توجه به تاریخ مصرف و فروش موادی با ارزش غذایی در بوفه های مدارس باید رعایت شود. رعایت اصول بهداشتی در مدارس با مدیریت، برنامه ریزی و آموزش و توجه به نوع تغذیه و رفتارهای بهداشتی دانش آموزان انجام پذیر است و عدم توجه به آن ……..

هنگام خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0