بهداشت و تغذیه ورزشی

بهداشت و تغذیه ورزشی

دانلود مقاله و تحقیق در مورد بهداشت و تغذیه ورزشی

فایل : word فرمت : ۱۴ Bzar    تعداد صفحات : ۸

کامل و آماده و قابل ویرایش شامل بخشهای زیر :

تعریف بهداشت

تعریف بهداشت ورزشی 

موازین بهداشت ورزشی و پوشاک 

موازین بهداشت ورزشی و تغذیه 

آشنایی با اصول تغذیه ورزشی 

شناخت گروههای مختلف مواد غذایی و اعمال حیاتی آنها در بدن

هرم مواد غذایی 

اصول تغذیه در ورزشکاران قدرتی

پیشنهادات تغذیه‌ای

 اصول تغذیه درورزشکاران استقامتی

پیشنهادات تغذیه‌ای

 

گزیده ای کوتاه از متن بخشهای مختلف مقاله بهداشت و تغذیه ورزشی

//- بهداشت ورزشی را می‌توان به شناخت و کاربرد مجموعه‌های از علوم و ورزشهای تضمین کننده سلامت روحی و جسمی افراد در فعالیتهای ورزشی اطلاق کرد که موجب پیشگیری از بروز و اشاعه بیماریها و جلوگیری از صدمات جسمانی در محیط ورزش می گردد…..

//-کل انرژی روزانه پایه برای هرفرد تحت تاثیر میزان متابولیسم پایه ، زمان استراحت ، میزان فعالیت بدنی و بعضی عوامل ثابت مثل سن‌ ، ارث و جنسیت می‌باشد . سطح انرژی روزانه پایه هرفرد با تمرینات ورزشی منظم افزایش می‌یابد . دریافت انرژی مطلوب و مایعات با استفاده از مواد غذایی مناسب به حفظ سلامتی ورزشکار کمک می‌کند . ترکیب تغذیه خوب و تمرین مناسب می‌تواند با کاهش عوامل بیماریزا مانند دیابت ، بیماریهای قلبی و عروقی ، فشار خون چاقی و ارتریت درحفظ سلامتی …..

// -تغذیه درورزشکاران قدرتی باید براساس وزن ، سن ، شدت تمرینات و حجم تمرینات (فاصله بین جلسات تمرین) تنظیم گردد. گلیکوژن مهم‌ترین منبع انرژی برای تمرینات قدرتی می‌باشد . برای ورزشکارانی که تمرینات شدید در زمان کوتاه (دوهای سرعت ) یا تمرینات شدید با وزنه انجام می‌دهند (وزنه برداری یا لیفتیگ ) در دوره‌های طولانی یا بصورت مداوم ……..

// -ورزشکاران استقامتی از برنامه غذایی مشابه با همتاهای غیر ورزشی خود استفاده می‌نمایند با این تفاوت که آنها کالری  اضافی خود را از سطح پایه از موادی با کالری بالا ، خوردن دفعات بیشتراز ۵ گروه مواد غذایی یا مکملهای کربوهیدراتی ، نوشیدنیها ی ورزشی ، اسنکها و بلغور تهیه می‌نمایند.

– مصرف کربوهیدرات درروزهای قبل از مسابقه و تمرین باید بالا باشد.

– ۴- ۳  ساعت قبل از مسابقه مصرف حدود ۳۰۰ گرم کربوهیدرات توصیه می‌گردد. اما توجه داشته باشید مصرف کربوهیدرات ۶۰-۳۰ دقیقه قبل از تمرین یا مسابقه موجب کاهش عملکرد می‌گردد. و در …..

هنگام خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

3000 تومان – خرید

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0