تاثیر اسید بر سنگها

تاثیر اسید بر سنگها

دانلود مقاله و تحقیق در مورد تاثیر اسید بر سنگها

فایل : word   فرمت : ۱۴ Bzar    تعداد صفحات : ۸

کامل و آماده و قابل ویرایش شامل بخشهای زیر :

تاثیر اسید بر سنگها

اثر نمک های محلول

آلودگی محیط 

اثر یخ بندان 

مواد افزودنی و چگونگی اجرای مراحل اسیدزنی

بازدارندههای خوردگی (مواد ضدخوردگی)

خوردگی فلزات

خوردگی اسید در استیل

هیدروژن الکترون یون هیدروژن

انواع حفرات ناشی از خوردگی

بازدارنده نامناسب

ناخالصی فلزات

 شکنندگی هیدروژن

 خوردگی بوسیله اسیدهای مختلف

انواع بازدارندهها

مواد ضدخوردگی غیرآلی

 

گزیده ای کوتاه از متن بخشهای مختلف مقاله تاثیر اسید بر سنگها

// – اکسید گوگرد در محیط مرطوب و اکسیژن موجود در هوا تولید اسید سولفوریک می نماید که بر سنگ های آهکی اثر می گذارد و سولفات کلسیم تولید میکند. سنگ های آهکی و ماسه سنگ های آهکی در این مورد حساس ترند.در سنگ های آهکی،سولفات کلسیم حاصل شده در سطح ،با آب شسته می شود.ولی در سطوحی که قابل شست وشو نیستند سطح به وسیله دوده سیاه می شود که گرد آهکی در اطراف آن است.در انواع سنگ های آهکی منیزیم دار ایجاد سولفات منیزیم روند فساد را تسریع می کند.در ماسه سنگ ها خلل و فرج توسط گچ پر میشوند،پوسته های سیلیسی گرچه مستقیما بر اثر تهاجم اسیدهای موجود در هوا صدمه ……..

// – انتخاب صحیح در دستیابی به موفقیت در مراحل اسیدزنی فوق العاده حائز اهمیت است. در صورتی که از افزودنیهای صحیح استفاده نشود روش ارائه شده به شکست می انجامد. سیال مورد استفاده به گونهای باید تهیه شود که اثرات مخرب را از بین ببرد و اشکالات به وجود آمده را برطرف نماید، مواد افزوده شده باید از خوردگی زیاد، تشکیل امولسیون مخرب را از بین ببرد و اشکالات به وجود آمده را برطرف نماید، مواد افزوده شده باید از خوردگی زیاد، تشکیل امولسیون ته نشینی آهن و واکنشهای تهنشینی جلوگیری نمایند و در ضمن تمیزکاری را بهبود …….

// -میزان جدا شدن هیدروژن از مولکول اسید، با توجه به غلظت اسید، مقدار فعالیت یون هیدروژن را تعیین مینماید. که مس تقیماًبا خوردگی استیل متناسب است. میزان جدا شدن برای چند اسید معمولی بدین صورت است: اسیداستیک > اسید فومیک > اسید کلروریدریک بنابراین اسید کلروریدریک (HCl) بیشتر از اسید فومیک باعث خوردگی فولاد میشود و به همین صورت اسید فومیک از اسید استیک ……

هنگام خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0