تاثیر محیط در تربیت انسان ها

تاثیر محیط در تربیت انسان ها

دانلود مقاله و تحقیق در مورد تاثیر محیط در تربیت انسان ها

فایل : word   فرمت : ۱۴ Bzar    تعداد صفحات : ۱۲

کامل و آماده و قابل ویرایش شامل بخشهای زیر :

هدف یا اهداف پژوهش

شیوه گرد آوری اطلاعات

ابزار گردآوری اطلاعات

تاثیر محیط در تربیت انسان ها

عوامل تأثیرگذار بر تربیت انسان

محیط طبیعی و جغرافیایی

محیط اجتماعی

محیط مدرسه

محیط رفاقت و معاشرت

محیط خانواده

رسانه ها

تاریخ و عوامل زمانی

وراثت

نقش وراثت محیط و اراده در رفتار انسان

محیط و وراثت  

راه حل

تلاش مصلحان

تاثیر محیط و وراثت در برخی از افعال

نتایج پژوهش:

پیشنهادها  و سوال جدید 

 

گزیده ای کوتاه از متن بخشهای مختلف مقاله تاثیر محیط در تربیت انسان ها

// – مدرسه و به بیان کلی تر محیط تعلیم و تربیت، همچون خانواده از مهم ترین عوامل مؤثر در تربیت است. نقش معلم و مربی در شکل گیری شخصیت انسانی و ساختار روحی و رفتاری او از نقش های کلیدی است. پیام آوران الهی برترین معلمان و مربیان بشرند که بهترین مدرسه تعلیم و تربیت را بنیان گذاشتند. پیامبر اکرم «صلی الله علیه و آله» رسالت خود را رسالت تعلیم و تربیت می دانست. بنابراین محیط مدرسه از جمله مهم ترین عوامل مؤثر در تربیت به نحو اقتضاست که می تواند استعدادهای آدمیان را در جهات مثبت و منفی …..

// -تأثیر دوست و همنشین در جهت مثبت و منفی تأثیری شگفت است؛ زیرا نفس انسان ها در پی رفاقت و معاشرت بر یکدیگر نفوذ می کند و خوی و خصلت یکی به دیگری سرایت می کند. همنشینی و رفاقت با صالحان، انسان را به سوی کمال سوق می دهد و همنشینی و رفاقت با تبه کاران، انسان را به تباهی می کشاند. دوست خوب و صالح، میل به اصلاح و کمال را در آدمی تقویت می کند و انسان را در مسیر سعادت یاری می دهد. امام صادق «علیه السلام»از پدران گرامیشان «علیهم السلام» روایت می کند از پیامبر اکرم «صلی الله علیه و آله» که فرمود: «اسعد الناس من خالَط کِرامِ النّاس» : «سعادتمندترین مردم کسی است که با مردمی بزرگوار معاشرت و آمیزش کند»…..

//- علاوه بر عوامل وراثتی، عوامل محیطی نیز در تربیت نقش دارند؛ منظور ما از عوامل محیطی کلیه عواملی است که پس از تولد کودک او را تحت تاثیر قرار داده و در شکل گیری او موثرند و شامل خانواده، دوستان، همسایگان و انجمن ها و تشکّل ها و مانند آن ها که از بیرون در فرد تاثیر می گذارد،……

// – شکی نیست همان گونه که آب و هوای سالمِ محیط زیست، بر مزه و طعم میوه‌های درختان و رنگ چهره اثر می‌گذارد، بر اخلاق، آداب و تربیت نیز اثر گذار است و به عیان دیده می‌شود که وراثت و محیط، اثر عمیقی بر انسان دارد و او را به سوی راه و رسم حاکم بر محیط می‌کشاند، کودک از سنین سه سالگی تا دوران تثبیت شخصیت، بیش‌تر از هر دوره از محیط تاثیر می‌پذیرد چنان که در گویش‌های زبانی، عملکردها، رسوم و عادات و… می‌توان دید، بنابراین محیط سالم، انسانِ سالم به بار می‌آورد……..

هنگام خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0