جنگ تبوک

جنگ تبوک

دانلود تحقیق و مقاله در مورد : جنگ تبوک

فایل : word    تعداد صفحات : ۷

(کامل و آماده شامل بخش های زیر )

جنگ تبوک

غزوه تبوک، آخرین غزوه رسول اکرم در رجب و شعبان سال نهم هجری در منطقه تبوک

سبب وقوع غزوه تبوک

دریافت اخبار راجع به شام

تلاش منافقان در مدینه

دشواری‌های تجهیز سپاه

علی(ع) جانشین پیامبر در مدینه

سپاه اسلام در تبوک

بازگشت پیامبر به مدینه

اتفاقات مهم در مسیر

سوء قصد به جان پیامبر در عقبه

اخبار غیبی پیامبر

غزوه تبوک در قرآن

گزیده ای کوتاه از متن مقاله جنگ تبوک

-پس از آنکه حضرت رسول قصد خود را از نبرد با رومیان آشکار کرد، برخی از اصحاب و به‌ویژه منافقان مدینه از حضور در سپاه سر باز زدند یا کوشیدند در دل مسلمانان از نتیجه نبرد با روم هراس بیفکنند. جد بن قیس از جمله افرادی بود که به حال تمسخر گفت که علاقمند به زنان هستم و می ترسم اگر به روم بیایم و زنان زیبا را ببینم و به فتنه دچار شوم. که آیه ۴۹ سوره توبه نازل شد که خداوند می فرماید: آگاه باش که اینان به فتنه در افتادند و همانا دوزخ به کافران احاطه دارد…..

-پیامبر اکرم(ص) پیش از آغاز سفر، علی علیه‌السلام را برای جانشینی خود در مدینه و به قولی به سرپرستی خانواده خود، برجای نهاد. برخی که با عنوان منافقان از آنان یاد می‌شود قصد آشوب داشتند ولی وجود علی(ع) را مانع اجرای نقشه‌های خود می‌دیدند، به همین دلیل شروع به جوسازی علیه ایشان نموده و شایع کردند که پیامبر از وجود علی در بین مجاهدان ناخشنود بوده و به همین دلیل او را با خود نبرده است. این جوسازی تا آنجا اثر گذاشت که امام برای خنثی کردن آن در جُرْفْ (جایی در نزدیکی مدینه)،….

هنگام خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0