در مورد بلدرچین

در مورد بلدرچین

دانلود مقاله و تحقیق در مورد بلدرچین

فایل : word فرمت : ۱۴ Bzar    تعداد صفحات : ۹

کامل و آماده و قابل ویرایش شامل بخشهای زیر :

معرفی بلدرچین

خواص گوشت بلدرچین

خواص تخم بلدرچین

خلاصه ای در مورد پرورش بلدرچین

مهمترین نکاتی که سبب صنعتی شدن پرورش این پرنده شده است:

جوجه کشی :

پرورش جوجه :

پرورش نیمچه :

پرورش بلدرچین مادر :

بیماری ها :

 

گزیده ای کوتاه از متن بخشهای مختلف مقاله در مورد بلدرچین

// -از دیگر مزایای بلدرچین این است که بعد از طبخ به دلیل وجود سلول‌های پیچیده پیوندی، در اثر پخته یا بریان شدن به هیچ وجه متلاشی نمی‌شود و پرنده ترکیب خود را کاملاً حفظ کرده و در پذیرایی ها، زیبایی و آرامش فراوانی به سفره می‌دهد. ۷۲درصد وزن بلدرچین قابل استفاده است که در مرغ ۵۵ درصد می‌باشد.۲۰درصد وزن کل بدن بلدرچین را عضله تشکیل می‌دهد و درصد پروتئین و ماده خشک درعضله ران ۸۰ درصد است، در صورتی که این رقم در مرغ ۶۵ درصد می‌باشد.گوشت سینه بلدرچین به دلیل جنب‌ و جوش و پروازهای متناوبی که انجام می‌دهد علاوه بر اینکه حجم قابل توجهی از کل لاشه (یک سوم)را تشکیل می‌دهد، دارای طعمی بسیار خوبی می‌باشد….

//- وجود ویژگی های مناسب همچون رشد سریع ، بلوغ زودرس ، تولید تخم بالا ، کوتاهی فاصله میان نسل ها ، بالابودن تراکم پرورشی در واحد سطح ، ارزان بودن جیره مصرفی ، حساسیت کم نسبت به بعضی از بیماری های طیور ، قیمت بالای تولیدات که شامل گوشت و تخم می باشد و به خصوص بازگشت سریع سرمایه سبب شده است تا بلدرچین به عنوان یک پرنده مطلوب نزد کشاورزان و پرورش دهندگان تلقی شده و علاقمندان زیادی به پرورش صنعتی این پرنده روی آورند .

مهمترین نکاتی که سبب صنعتی شدن پرورش این پرنده شده است به شرح زیر می باشد :

۱ – میزان رشد سریع : میزان رشد این پرنده در حدود ۵/۳ برابر سریعتر از دیگر طیور اهلی می باشد .

۲ – بلوغ جنسی سریع : در حدود سن ۵۰ – ۴۰ روزگی بلدرچین های ماده در پیک تولید هستند .

۳ – تولید تخم بالا : در صورت ………..

//- معمولا از دو روش برای پرورش بلدرچین استفاده می شود : ۱ – بستر ۲ – باتری که اخیرا مورد استفاده قرار می گیرد که دارای مزایایی همچون تعداد جوجه بیشتر در واحد سطح ، نیروی کار کمتر ، بهداشت بهتر ، سهولت در حذف ، درمان و پیشگیری و استفاده بهتر از سطح می باشد . دمای مورد نیاز نیمچه ها ۲۸ – ۲۱ درجه سانتیگراد می باشد و از ۱۲ ساعت نور تا سن ۵ هفتگی که بلدرچین ها به قفس های تخمگذاری منتقل می شوند بهره می برند…….

هنگام خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0