در مورد شغل و کار (هفته مشاغل)

در مورد شغل و کار (هفته مشاغل)

دانلود مقاله و تحقیق در مورد شغل و کار (هفته مشاغل)

فایل : word فرمت : ۱۴ Bzar    تعداد صفحات : ۸

کامل و آماده و قابل ویرایش شامل بخشهای زیر :

تعریف شغل

جایگاه کار در اسلام

ترازوی سعی

ضرورت انتخاب شغل

ضرورت مشاوره شغلی

آموزش شغلی مناسب

رضایت شغلی

پشتکار

میانه روی

پارسایی و اشتغال

دوری از طمع و آزمندی

صبر و روزی حلال

وجدان کاری

بیکاری معنا ندارد

سیمای بیکاران

 

گزیده ای کوتاه از متن بخشهای مختلف مقاله در مورد شغل و کار (هفته مشاغل)

//-  انتخاب شغل و کار مناسب، از ابتدایی ترین و ضروری ترین مسایلی است که همواره با زندگی نوع بشر همراه بوده و قسمت مهمی از حیات او را تشکیل می داده است. شخصیت و منزلت فردی و اجتماعی انسان، در گرو کار و فعالیت همیشگی است تا دست نیاز پیش دیگران دراز نکند و بتواند عزت نفس خود را حفظ، و استعدادهای خود را شکوفا کند. انسانی که سربار دیگران باشد و از ….

//- شرایط انتخاب تمام شغل ها یکسان نیست و عوامل اجتماعی و فرهنگی در انتخاب شغل مؤثرند.و نیز همه شغل ها از درآمد و منزلت اجتماعی یکسانی برخوردار نیستند و بازار کاردر انتخاب شغل، نقش مهمی دارد. در آموزه های دینی هم، مشورت جایگاه ویژه ای دارد. امام علی علیه السلام در این باره می فرماید: «پیش از آن که درباره کاری تصمیم بگیری، مشورت نما و قبل از…….

//- وجدان، دستگاهی است که خداوند منّان در انسانها تعبیه کرده تا رعایت حقوق دیگران تضمین شود. این محاسبه و مراقبت شخصی که افراد متعهد در درون خود اعمال می کنند، می تواند کمیت و کیفیت بازدهی کار را همواره حفظ کند. به اهمیت رعایت وجدان کاری و کارکرد آن هنگامی پی می بریم که داشتن آرامش روحی را فقط در گرو به کار بستن باید و نبایدهای ….

هنگام خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0