دهه فجر

دهه فجر

دانلود تحقیق و مقاله در مورد : دهه فجر

فایل word    تعداد صفحات : ۱۹

کامل و آماده و فهرست بندی شده شامل بخش های زیر :

دهه فجر 

حاشیه های روزی که امام آمد

پاسخ امام به عواطف یک میهن

وقایع

۱۲ بهمن روز ورود روح‌الله خمینی به ایران

وقایع ۱۳ بهمن

وقایع ۱۴ بهمن

وقایع ۱۵ بهمن

وقایع ۱۶ بهمن

وقایع ۱۷ بهمن

وقایع ۱۸ بهمن

راه‌پیمایی ۱۹ بهمن

وقایع ۲۰ بهمن

وقایع ۲۱ بهمن

وقایع ۲۲ بهمن

تصمیم شورای عالی ارتش

اشعار دهه فجر و ۲۲ بهمن

مراسم 

راهپیمایی ۲۲ بهمن

دهه فجر انقلاب اسلامی از نگاه مقام معظم رهبری

ایام الله به روایت تصویر

 

گزیده ای کوتاه از متن مقاله دهه فجر

-دهه فجر انقلاب اسلامی به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گفته می‌شود که طی آن سید روح‌الله خمینی بعد از تبعید پانزده ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران وارد و در نهایت با اعلام بی‌طرفی ارتش شاهنشاهی، سلطنت پهلوی در بیست و دوم بهمن ماه منقرض شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

 به دنبال گسترش قیام مردمی، امام قدس سره در پیامی عزم خود را مبنی بر بازگشت به ایران اعلام می دارد. بختیار که با حمایت امریکا و به عنوان یک چهره ی ملی قصد مهار انقلاب و خاموش کردن شعله های قیام را دارد، خود را در این امر ناتوان می یابد و می کوشد که با قانونی جلوه دادن دولت خود، قیام مردم را سرکوب نماید. …

-در روز ۱۲ بهمن بزرگترین استقبال در تهران برگزار شد؛ بطوری که طول جمعیت استقبال کننده از آیت‌الله خمینی به ۳۳ کیلومتر رسیده بود. در ساعت ۹:۲۷ دقیقه بامداد روز دوازدهم بهمن هواپیمای حامل آیت‌الله خمینی در میان تدابیر شدید امنیتی در فرودگاه مهرآباد برزمین نشست. او پس از ورود به فرودگاه و ایراد سخنرانی طبق برنامه‌ای که از قبل تنظیم شده بود عازم قبرستان بهشت زهرا شد و در میان استقبال گسترده مردم تهران در ساعت یک بعد از ظهر وارد قطعه ۱۷ که مدفن شهدای انقلاب بود شد و سخنرانی خود را ایراد نمود.

هنگام خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0