پوکی استخوان

پوکی استخوان

دانلود مقاله و تحقیق در مورد پوکی استخوان

فایل : word   فرمت : ۱۴ Bzar    تعداد صفحات : ۱۴

کامل و آماده و قابل ویرایش شامل بخشهای زیر :

مقدمه

نشانه ها

علت

عوامل خطر

عوامل خطری که می توانید آن ها را تغییردهید

فاکتورهای خطری که نمی توانید تغییردهید

عوارض

چنانچه به پوکی استخوان مبتلا هستید

درمان دارویی

بیس فسفونات ها

رالوکسیفن (evista)

کلسیتونین

تری پاراتید (forteo )

هورمون درمانی

درمان فیزیکی

پیشگیری

کلسیم

ویتامین D

فعالیت بدنی

نکات دیگر برای پیشگیری

نتایج تحقیق 

منابع

 

گزیده ای کوتاه از متن بخشهای مختلف مقاله پوکی استخوان

// – احتمال بروز استئوپروز ( پوکی استخوان) وابسته به این است که شما در دوره اوج تراکم استخوان، سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی، چه مقدار توده استخوانی به دست آورده و بعد از آن با چه سرعتی از دست بدهید. هر چه ذخیره تراکم استخوانی شما بالاتر باشد، در واقع ذخیره بیشتری داشته و احتمال بروز استئوپروز کمتر خواهد بود. استحکام استخوان ها به سایز و چگالی آن ها بستگی دارد، بخشی از چگالی استخوانی وابسته به میزان کلسیم، فسفر و مقدار دیگر مواد معدنی در استخوان ها است. زمانی که مقدار مواد معدنی در استخوان ها کمتر ……

// -مصرف تنباکو: نقش اصلی تنباکو در استئوپروز به طور واضح روشن نیست، اما محققین مطمئن هستند که مصرف تنباکو با ضعیف شدن استخوان ها ارتباط دارد.- اختلالات غذا خوردن: زنان و مردان دچار بی اشتهایی عصبی یا بولیمیا در معرض خطر چگالی استخوانی پایین می باشند.- زندگی بی تحرک: افرادی که زمان زیادی را بدون تحرک و نشسته می گذرانند نسبت به افرادی که تحرک بیشتری دارند، بیشتر در معرض خطر استئوپروز می باشند. هر نوع فعالیت ورزشی تحمل وزن برای استخوان ها مفید است، به ویژه به نظر می رسد که پیاده روی، دویدن، پریدن، نرمش های بدنی و کار با وزنه برای ساختن استخوان های سالم مفید هستند.- مصرف الکل: مصرف الکل خطر بروز استئوپروز را افزایش می دهد، زیرا الکل میتواند در توانایی بدن برای جذب کلسیم تداخل کند…….

// -بیس فسفونات ها به ویژه برای مردان، بزرگسالان جوان و افراد دارای استئوپروز ناشی ازاستروئید مفید هستند. هم چنین به منظور پیشگیری از استئوپروز در افرادی که نیاز به دوره طولانی درمان های استروئیدی برای بیماری های مثل آسم و آرتریت دارند، استفاده می شوند. عوارض جانبی که می تواند شدید باشد شامل حالت تهوع، درد شکمی، سختی بلع و خطر التهاب مری یا سرطان های مری می باشند.بیس فسفونات هایی که یک بار در هفته یا یک بار در ماه مصرف می شوند مشکلات…….

هنگام خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید

0