چگونه بر استرس خود غلبه کنیم

چگونه بر استرس خود غلبه کنیم

دانلود تحقیق و مقاله چگونه بر استرس خود غلبه کنیم

فایل : word    فونت : B zar 14    تعداد صفحات : ۱۷

مقاله شامل بخشهای زیر می باشد

عنوان پژوهش

اهداف پژوهش

شیوه گرد آوری اطلاعات

ابزار گردآوری اطلاعات

راه های درمان استرس

راه های پیشگیری ازاسترس

چگونه بر استرس خود غلبه کنیم ؟

چرا استرس به وجود می آید ؟

علائم استرس

استرس خود را چگونه مدیرت کنیم؟

نتیجه پژوهش/ پاسخ پرسشی پژوهش

پیشنهادها و سوالات جدید

منابع

گزیده ای کوتاه از متن بخشهای مختلف  مقاله 

// -برای جلوگیری از استرس راه های فراوانی وجود دارند که در افراد گوناگون مختلف اند. از عمومی ترین راه ها می توان موارد زیر را مثال زد:

۱- رژیم غذایی سالم استفاده از غذا های متنوع و حاوی انواع مواد لازم برای بدن به میزان متعادل در حفظ تعادل بدن نقش اساسی دارد. مصرف غذا های پر چرب و شیرین، مقادیر زیاد نمک و کافئین و استفاده ی بیش از حد از ویـتامـینهای A، D ،E و K که با ذخیره شدن در بدن می توانند اثرات سمی داشته باشند، باعث به وجود آمدن اختلال در بدن می شوند….

-مبارزه با استرس به این معنا نیست که داد و فریاد به راه بیندازید، یا خودتان را تنبیه کنید، بلکه باید برای حل مسئله یا مشکل، راه حلی پیدا کنید.

برای مثال؛ در مواجهه با بیماریهای لا علاج ، شکست مالی، یا مرگ عزیزان و نقص عضو باید مشکل را تحمل کنید و با آن کنار بیایید؛ زیرا نمی توانید علت استرس را از بین ببرید ، اما اگر در امتحانی موفق نشدید راه حل در غصه خوردن نیست؛ باید برای حل مشکل تلاش بیشتری کنید . در برخی مواقع باید…

// – استرس  علل مختلفی دارد و عواملی که می تواند برای فردی استرس زا باشد ممکن است برای فرد دیگر نباشد. وجود هر تغییری در زندگی روزمره ی شما می تواند کم و بیش باعث بروز استرس  شود که میزان این استرس به شرایط و خصوصیات فردی شما بستگی دارد. وقتی شما شغل خود را از دست می دهید یا به هر دلیلی مشکلات مادی پیدا می کنید، دچار استرس و نگرانی خواهید شد (باید توجه داشت که مسائل مالی بر سایر جنبه های زندگی تأثیر مستقیم می گذارد). جالب توجه این که آنچه ما « تغییرات مثبت» می نامیم، مانند …..

// -ت وانیم با داشتن ذهن خلاق راهکارهایی را خلق کنیم که استرس خود را کاهش و مدیریت کنیم.

-گذشته را تمام کنید؛ گاهی ما به صداهایی که از گذشته می آیند، به دقت گوش می دهیم یا خطاهای گذشته را از یاد نمی بریم با خاتمه دادن به این وقایع آزادیم به جلو حرکت کنیم.

-در زمان حال زندگی کنید؛ باید بر زمان حال تمرکز کنیم در این لحظه کمتر چیزی است که کنترل را به دست نداشته باشیم چرا که احساس گناه می کنیم هنوز در گذشته به سر می بریم و اگر از چیزی در هراسیم، پس در آینده زندگی می کنیم بدون حسرت گذشته و هراس ازآینده در زمان حال زندگی کنیم……

در زمان خرید ایمیل خود را صحیح وارد کنید لینک دانلود علاوه بر اینکه بعد از خرید نمایش داده می شود به ایمیل نیز ارسال می شود.

5/5 ( 1 نظر )
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0